Inne Terapie

 • Terapia czaszkowo – krzyżowa (craniosacral)
  to unikalna metoda terapeutyczna, której istotą jest likwidowanie wzmożonych napięć w układzie oddechowym i powięziowo – mięśniowym o charakterze psychicznym.

  Terapia pobudza przepływ limfy w tkance łącznej i przywraca naturalny rytm. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, polega na delikatnej manipulacji i uciskach w obrębie czaszki, kręgosłupa, kości krzyżowej i na mięśniach twarzy.

  Podstawowym celem terapii jest wyczucie blokady rytmicznego przepływu płynu mózgowo rdzeniowego, następnie usunięcie jej za pomocą delikatnych technik rozluźniania. Terapia działa kompleksowo na organizm, pobudza siły samouzdrawiające pacjenta.

  Terapia czaszkowo krzyżowa zalecana jest w schorzeniach:

  • układu ruchu,
  • układu nerwowego,
  • traumy psychofizycznej,
  • autyzmu,
  • dziecięcego porażenia mózgowego,
  • traumy okołoporodowej matki i dziecka.

  Terapia czaszkowo krzyżowa to doskonała metoda pełnego zrównoważenia organizmu na poziomie komórkowym.

 • Rozluźnianie Psychosomatyczne
  Rozluźnianie czy też Uwalnianie Psychosomatyczne, zwane także Psychoterapią Komórkową jest zintegrowaną terapią obejmującą ciało i umysł. W jej ramach odtwarzane są minione zdarzenia, a także nieprzyjemne emocje i odczucia towarzyszące zaistniałemu wypadkowi lub urazowi, co pozwala pacjentowi pozbyć się zmagazynowanej, dramatycznej pamięci bólu, strachu, złości, cierpienia, czy urazy.

  Kiedy nie dochodzi do ponownego przeżycia negatywnych emocji związanych z wypadkiem, zostają one zamknięte w komórkach. Podczas gdy w trakcie trwania sesji ujawni się zawarta w komórkach pamięć traumatycznych wydarzeń i negatywnych emocji, zadaniem terapeuty jest pomóc pacjentowi przypomnieć sobie zdarzenie, doświadczyć je jeszcze raz oraz zamienić destrukcyjną energię dawnych przeżyć na energię konstruktywną, wpływającą pozytywnie na pacjenta.

  Efektów należy oczekiwać najpóźniej w kilka dni po sesji. Należy ponadto pamiętać, że Psychoterapia Komórkowa nie wiąże się z przyjemnymi odczuciami, ale stymuluje procesy oczyszczające ciało i psychikę.