Refleksologia w terapii SORENSEMSISTEM

W masażu refleksologicznym SORENSEMSISTEMTM wykorzystuję metodę autorki – Lone Sorensen, która stworzyła doskonałe narzędzie diagnozowania i terapii, łącząc medycynę indiańską, orientalną i akademicką neurofizjologię. Jej praca i metody zostały uznane na poziomie międzynarodowym. W 2001 roku Lone Sorensen została odznaczona trzema tytułami honorowymi przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO). Lone Sorensen, jako jedyny refleksolog, pracowała w renomowanych klinikach w Danii, Szwecji, Japonii, Hiszpanii, Meksyku, Argentynie, USA i w wielu klinikach rehabilitacyjnych w innych krajach, lecząc pacjentów z chorobami mózgu i problemami neurologicznymi, a w szczególności dzieci niepełnosprawne.

Rezultat terapeutyczny, który osiągamy dzięki refleksologii ma złożoną naturę – zarówno fizyczną, chemiczną, jak i neurologiczną. Badania dowodzą, że metoda ta jest bardzo skuteczna w rehabilitacji pacjentów z uszkodzeniami mózgu i innymi problemami neurologicznymi, przywracając im wiele funkcji czuciowych i ruchowych.

Refleksologię twarzy stosuje się do zmniejszenia niepokoju, w walce z depresją, stanami lękowymi, bezsennością, alkoholizmem i innymi problemami. Pewna liczba impulsów, wytwarzana podczas zabiegu refleksologii twarzy, dociera do gruczołów wydzielania wewnętrznego i w ten sposób reguluje pracę układu hormonalnego.

Refleksologia w terapii
SORENSEMSISTEMTMMasaż receptorów na twarzy wpływa na pracę ciała migdałowego w mózgu i odblokowuje uczucia, z których nie zawsze zdawaliśmy sobie sprawę, np. lęk, zawiść, czy złość, co powoduje, że stres nie działa na nas tak destrukcyjnie, jak dotychczas.

Refleksologia to doskonała terapia w niektórych postaciach bezpłodności żeńskiej i męskiej. Terapia jest pomocna dla kobiet w ciąży, w menopauzie i andropauzie, chorobach układowych, alergiach, bólach ostrych i przewlekłych różnego pochodzenia, chorobach nieuleczalnych (jako terapia poprawiająca komfort życia).

Jest to zabieg przyjemny, relaksujący, wprowadza organizm w stan tzw. homeostazy czyli równowagi wewnętrznej. Sprawia, że organizm sam uruchamia procesy regulacji i regeneracji. Efektem masażu jest detoksykacja organizmu. Współczesna medycyna może monitorować i kontrolować efekty działania refleksologii.