-
Schorzenia oczu
Terapia schorzeń oczu, to zaawansowana metoda refleksologii twarzy w której uciska się punkty wokół oczu a także pracuje się na strefach na stopach i uszach i w obrębie części potylicznej głowy.
Terapia niezwykle skutecznie wpływa na poprawę uszkodzonej funkcji widzenia (spowodowanej zarówno na poziomie oczu, nerwu wzrokowego jak i kory mózgowej) w wielu schorzeniach wzroku: astygmatyzm, retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie plamki żółtej, zespół suchego oka, jaskra, zaćma, abrazja rogówki, nadwzroczność, krótkowzroczność, zez, daltonizm, zapalenie spojówek, syndrom Usher’a.
-
Terapia bezpłodności
Wspaniała terapia odnosząca ogromny sukces w leczeniu niektórych postaci bezpłodności żeńskiej i męskiej. System tej terapii wpływa na integrację dwóch układów sterujących w organizmie człowieka: na układ nerwowy i układ hormonalny.
Dzięki właściwym technikom terapii możemy precyzyjnie oddziaływać na dobrą kondycję organizmu kobiety ciężarnej, ochrania ja przed ewentualnym poronieniem, wpływać na prawidłowy rozwój dziecka.
Niezwykła skuteczność tej metody pozwala na kontrolę porodu i jego rozwój a także w sposób naturalny reguluje ból.
Terapia doskonale wpływa na stan zdrowia i dobre samopoczucie kobiety po porodzie, przeciwdziała ewentualnej depresji poporodowej.
-
Udary i schorzenia neurologiczne
Udar mózgu, jest to zespól objawów klinicznych związanych z nagłymi zaburzeniami czynnościowymi mózgu, które powstały na skutek uszkodzenia krążenia mózgowego i utrzymujące się powyżej 24 godzin.
Ze względu na brak skutecznej koncepcji leczenia w medycynie konwencjonalnej, udary są najczęstszą przyczyną niepełnosprawności. Neurorefleksologia to złożona terapia, która łaczy w sobie kilka metod: techniki dr Yamamoto, dr Wonga, stymulacje punktów neurologicznych na głowie i twarzy pacjenta, masaż linii czaszkowych.
Jest ona cennym dodatkiem w rehabilitacji osób dotkniętych udarami a także bardzo skuteczna w leczeniu wielu innych chorób neurologicznych: Parkinson, stwardnienie rozsiane, zawroty głowy, afazje, zaburzenia wzroku, otępienia, choroba Alzheimera, epilepsja i inne zaburzenia neurologiczne.Neurorefleksologia może być stosowana bezpośrednio po udarze, w jego ostrej fazie, jako terapia przywracania nieprawidłowego ukrwienia i szybkiego dotlenienia mózgu, zmniejszenia obrzęku a także pomaga zapanować nad emocjami strachu i paniki, które towarzyszą udarowi.
Bardzo skuteczna również w przywracaniu równowagi organizmu i usprawnianiu funkcji fizycznych i psychicznych po przebytym udarze. -
Neurorefleksologia rąk
Neurorefleksologia rąk to stara metoda lecznicza wywodząca się z medycyny koreańskiej i wietnamskiej. Na rękach umieszczone są receptory wszystkich układów anatomicznych człowieka (kostny, mięśniowy, nerwowy, krwionośny, oddechowy i pokarmowy). Poprzez masaż i ucisk odpowiednimi technikami części grzbietowej i dłoniowej rąk wywołujemy szybki efekt terapeutyczny.
Neurorefleksologia rąk to bardzo skuteczna metoda działania leczniczego w przewlekłych i ostrych stanach chorobowych.
Mikrosystem na rękach jest łatwo dostępny i sprawdza się jako alternatywa dla głowy , twarzy i stóp. Metoda doskonale nadaje się do autoterapii.
Na terapię bardzo dobrze reagują dzieci, gdyż są bardzo wrażliwe na dotyk. Delikatny masaż rąk daje dziecku poczucie bezpieczeństwa, dobre samopoczucie i równowagę wewnętrzną. -
Neurorefleksologia w terapii dzieci
Neurorefleksologia w terapii dzieci jest bardzo skutecznym narzędziem pozwalający na poprawę ogólnego stanu zdrowia, podniesienie odporności organizmu, eliminację wielu zaburzeń emocjonalnych, jako terapia wspomagająca rehabilitację w schorzeniach umysłowych i ruchowych.
W terapii dzieci refleksolog dobiera odpowiedni plan postępowania spośród dostępnych metod neurorefleksologii twarzy, głowy, rąk, stóp. Doskonałe efekty terapii uzyskuje się poprzez dołączenie, gimnastyki mózgu i kranioterapii.
Kranioterapia polega na stymulacji różnych punktów i stref czaszki, które korespondują z odpowiednimi strukturami mózgu. Medycyna orientalna udowodniła, że możliwe jest pobudzanie ośrodków mózgu poprzez różne części ciała i odwrotnie.
W takich przypadkach jak paraliż, ograniczenia ruchomości ciała, zaburzenia czucia itp. możliwe jest przyspieszenie czasu zdrowienia za pomocą stymulacji punktów i linii czaszki.
Podczas kranioterapii, szczególnie przy różnych problemach z uczeniem się, koncentracją czy pamięcią, rekomendowana jest dodatkowo muzykoterapia.
Tylko konsekwentne i systematyczne stosowanie procedur jest warunkiem uzyskania zadowalających postępów w terapii, stąd tak ważne jest zaangażowanie rodziców w pomoc i pracę z dzieckiem w domu. -
Praksis Vertebralis
Terapia Praksis Vertebralis przeznaczona jest dla osób u których wiele dysfunkcji organizmu spowodowanych jest nieprawidłową postawą ciała. Na skutek stresu, długotrwałego napięcia mięśniowego lub wypadku dochodzi do skrzywienia kręgosłupa, które powodują uciski na nerwy rdzeniowe.
Praksis Vertebralis to jedna z najstarszych metod leczniczych, wywodzących się z Tybetu, którą wykorzystuje się do dzisiaj. Zmiany na poziomie rdzenia kręgowego i ich wpływ na zakończenia nerwowe są przyczyną wielu schorzeń ostrych i przewlekłych. Praksis Vertebralis rozpatruje zaburzenia w kontekście poszczególnych par nerwów rdzeniowych, które korespondują z narządami wewnętrznymi i częściami ciała. Zaburzenia można rozpoznawać na poziomie samego kręgosłupa oraz na jego receptorze na stopie, gdzie pojawiają się tzw. złogi podskórne.
Terapia Praksis Vertebralis zakłada, że praca na receptorach kręgosłupa, poprzez oddziaływanie odruchowe kontroluje funkcje ludzkiego ciała.
Przywracając kręgosłupowi jego strukturalną harmonię, wspomagamy leczenie schorzeń.Lone Sorensen opracowała także Mikrorefleksologię Palucha. Na paluchu znajduje się 41 stref powiązanych z ośrodkami mózgu i nerwami czaszkowymi. Poprzez stymulowanie stref na paluchu mamy wpływ na dysfunkcje centralnego układu nerwowego, a w kombinacji z refleksologią twarzy i stóp bardzo skuteczna terapia w rehabilitacji pacjentów z uszkodzeniami mózgu powstałymi jako okołoporodowe lub powypadkowe.
-
Problemy hormonalne
Układ hormonalny wraz z układem nerwowym zarządza wszystkimi funkcjami naszego organizmu.
Większość chorób i nierównowaga w naszym organizmie jest wynikiem źle pracującego układu hormonalnego, który jest bardzo wrażliwym układem i w którym często dochodzi do nierównowagi.
Już wiele lat temu odkryto że w jelicie grubym znajdują się receptory gruczołów hormonalnych, nazwano jelito naszym drugim „mózgiem”.
Lone Sorensen umieściła mapę jelita grubego na twarzy i stopie i przypisała mu układ hormonalny.
Metoda linii jelitowych w neurorefleksologii Sorensensistem polega na głębokiej stymulacji receptora jelita grubego i wyregulować pracę gruczołów hormonalnych.
Procedurę linii jelitowych dobiera się indywidualnie dla każdego w zależności od istniejącego problemu, a także oddziałuje się na pierwotną przyczynę nierównowagi.
Terapia jest bardzo skuteczna w niedoczynności i nadczynności tarczycy, hiperglikemii i hipoglikemii, otyłości będącej przyczyną zaburzeń metabolicznych, nierównowadze menstruacyjnej, zaburzeniach czuwania i snu.